Jak diagnozować laptopa

Jak zdiagnozować laptopa ?

Przy pomocy naszego wirtualnego serwisanta!

Dzięki niemu dowiesz się może być przyczyną usterki.

Zanim oddasz laptopa do serwisu spróbuj go zdiagnozować z pomocą naszego wirtualnego serwisanta. Zbudowaliśmy go w oparciu o naszą wiedzę. Dlatego odpowiedzi które udziela będą poparte doświadczeniem zdobytym podczas naprawy tysięcy laptopów.

Wstępna diagnoza Laptopa

Zobacz objawy i wybierz ten, który najbardziej pasuje do twojego przypadku usterki

UWAGA! Jeżeli Twój laptop był kiedykolwiek zalany, upadł lub ma inną usterkę mechaniczną to diagnoza nie będzie trafna. Taki laptop trzeba oddać do serwisu! Konieczna jest szczegółowa diagnoza problemu. W wymienionych przypadkach uszkodzenie może być złożone a jego naprawa będzie wymagała profesjonalnej wiedzy, odpowiednich narzędzi i umiejętności, żeby była skuteczna.

Po naciśnięciu włącznika nic się nie dzieje, żadna dioda nie świeci, nie słychać wentylatora.

Po naciśnięciu włącznika diody świecą (dioda ładowania baterii, dioda sygnalizująca pracę dysku, dioda Caps Lock itp.) ale jest czarny ekran.

Może pojawiać się tylko logo producenta laptopa, komunikat o błędzie, system się ładuje ale nie pojawia się pulpit, uruchamia się naprawa systemu itp.

System się uruchamia ale komputer nie działa dobrze. Pojawiają się komunikaty o błędzie lub błędach, artefakty graficzne, resetuje się podczas pracy zawiesza lub zamraża, działa bardzo wolno, ekran miga, pojawiają się paski na ekranie (poziome lub pionowe) itp.

Są problemy z np: wi-fi, internetem, dźwiękiem, kamerą, mikrofonem, USB, HDMI, Display Port, Thunderbolt, klawiaturą - nie działą lub nie działają klawisze, bluetooth, touchpadem, ładowaniem baterii, baterią (nie trzyma lub trzyma bardzo krótko), matrycą (ekranem), zawiasami (wyłamane), obudową (rozwarstiona, pęknięta), przegrzewaniem, nie działają aplikacje, pojawiają się komunikaty o błędach itp.